Leading Manufacturer of m12 signal connector, m12 b coded connector, m12 x coded connector and m12 sensor connectors from Ahmedabad.







₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Current Rating | 5A |
| Type of Connector | Circular |
| Number of Contact | 4/5/8/12 |
| Coding | A/B/D Code |
| Termination | Solder/Screw Type |
| Rated Voltage | 250V |
| IP Rating | IP67 |
| Tempreture | -40C to +90C |






₹ 450 / PieceGet Latest Price
| Connector Style | M12 |
| Material | Brass |
| Number of Poles | 12 Pole |
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Ethernet Connectors |
| Usage/Application | Automotive |
| Application | Signal, Data, Power, Industrial |
| Brand | Imported |
| Contact | Brass Gold Plated |
| Currant | 5A |







₹ 1650 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Brass |
| Current Rating | 5A |
| Type of Connector | Circular |
| Number of Contact | 4/5/8/12 |
| Coding | A/B/D Code |
| Termination | Solder/Screw Type |
| Rated Voltage | 250V |
| IP Rating | IP67 |
| Tempreture | -40C to +90C |






₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Current Rating | 5A |
| Type of Connector | Circular |
| Number of Contact | 4/5/8/12 |
| Coding | A/B/D Code |
| Termination | Solder/Screw Type |
| Rated Voltage | 250V |
| IP Rating | IP67 |
| Tempreture | -40C to +90C |


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India


