Pioneers in the industry, we offer m12 field attachable connector and m12 connector with cable from India.







₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Brass |
| Brand | Dipeshwari |
| Rated Currant | 4A |
| Termination | Screw Type |
| Connector Contact | Brass Gold Plated |
| Rated Voltage | 250V |
| Number of Pins | 4/5/8/12 |





₹ 550 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Connector Style | Circular |
| Material | Brass |
| Number of Poles | Single |
| Application | Industrial, Power, Data, Signal |
| Country of Origin | Made in India |
| Current Rating | 5A |
| IP Rating | IP67 |
| Number of Contact | 4/5/8/12 |
| Coding | A/B/D Code |
| Termination | Solder/Screw Type |


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India
