Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer m12 connector for earthnet cable, proximity sensor connector m12 and probe cable.




₹ 2200 / PieceGet Latest Price
| Connector Style | Circular |
| Connector Type | M12 |
| Number of Poles | Single |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Current Rating | 5A |
| IP Rating | IP67 |
| Rated Voltage | 250V |
| Termination | Solder/Screw Type |
| Type of Connector | Circular |
| Number of Contact | 4/5/8/12 |






₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Size | M12 |
| Connector Type | DC Power |
| Sensing Distance | 12 mm |
| Pin Count | 5 Pin |
| No. of Pins | 4/5/8/12 |
| Output Logic | AC/DC |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Rated Currant | 5A |
| Rated Voltage | 250V |
| Connector Contact | Brass Gold Plated |
Get Latest Price


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India

