Pioneers in the industry, we offer n female to sma female adaptor, n male to n female adapter, n female to n female bulkhead adapter, n female to n female adapters, n male to n male adapter and n male female female tee adapter from India.




₹ 1800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Gender | Female to Female |
| Contact Material | Stainless Steel |
| Frequency Range | DC-6 GHz |
| Connector Type | N-Type |
| Maximum Frequency | 18 GHz |
| Impedance | 50 Ohm |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| Center Contact | beryllium Copper Gold Plated |
| Operating Frequency | DC-18GHz |

₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Gender | Male to Female |
| Termination Type | Solder |
| Mounting Style | Straight |
| Maximum Frequency | 18 GHz |
| Material | Stainless Steel |
| Pin Type | Bronze Gold Plated |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Stainless Steel |
| Insulation | PTFE Teflon |

₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Operating Frequency | DC-6GHz |
| Body Material | Brass Nickle Plated |
| Insulation | PTFE Teflon |
| Center Contact | Brass Gold Plated |
| Durability | 500 Cycles |

₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Body | Brass Nickle Plated |
| Country of Origin | Made in India |
| Insulation | PTEF Teflon |
| Center Contact | Brass Gold Plated |

₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Frequency | 18 GHz |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Pin Type | Bronze Gold Plated |
| Country of Origin | Made in India |
| body | Stainless Steel |
| Insulation | PTEF Teflon |

₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Operating Frequency | DC-6Ghz |
| Body Material | Brass Nickle Plated |
| Insulation | PTEF teflon |
| Center Contact | Brass Gold Plated |

₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Type | Male to Female |
| Connector Standard | N-Type |
| Configuration | TEE |
| Material | Brass |
| Operating Frequency | DC-6GHz |
| Body Material | Brass Nickle Plated |
| Center Contact | Brass Gold Plated |
| Insulation | PTFE Teflon |

₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Brass |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Operating Frequency | DC-6Ghz |
| Body Material | Brass Nickle Plated |
| Insulation | PTFE Teflon |
| Center Contact | Brass Gold Plated |

₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Contact Material | Berylium Copper Gold Plated |
| Maximum Frequency | 18 GHz |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Body | Stainless Steel |
| Center conductor | Beryllium Copper |
| Center Contact pin | Beryllium Copper |
| Characteristics Impedance | 50Ohm |
| Connectivity type | Male to Male |
| Country of Origin | Made in India |
| Insulation | PTFE Teflon |


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India







