Providing you the best range of bnc twinax male crimp connector for rg108, 78 ohm twinax, bnc twinax jack bulkhead mount connector, bnc twinax male plug connector clamp for rg108, 78 ohm twinax and bnc twinax rf coaxial connector with effective & timely delivery.



₹ 525 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Contact Material | Gold |
| Brand | DEW |
| Maximum Frequency | 500MHz |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Pin Type | Centre Contact - Gold Plated |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 525 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Contact Material | Silver |
| Pitch Size | 0.5 mm |
| Usage/Application | RF |
| Connectivity Type | Female |
| Configuration | Coaxial connector |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Brand | DEW |

₹ 475 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Material | Brass |
| Contact Material | Gold |
| Brand | DEW |
| Maximum Frequency | 500MHz |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Pin Type | Centre Contact - Gold Plated |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 415 / PieceGet Latest Price
| RF Interface | BNC TWINEX |
| Mounting Style | Cable Mount |
| Cable Type | RG58 |
| Brand | Dipeshwari |
| Maximum Frequency | 500 MHz |
| Connector Gender | Male / Female |
| Contact Gender | Male |
| Frequency Rating | 0–6 GHz |
| Contact Material | Brass |
| Adapter Type | Stright & Right Angle |


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India


