Providing you the best range of sma male to sma female adapter, sma male to sma female adaptor, sma female to sma female adapter, n female to sma female 4 holes flange, n male to sma female and sma female to sma female 4 hole adaptor with effective & timely delivery.





₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Gender | Male to Female |
| Frequency Range | DC-6 GHz |
| Connector Type | SMA |
| Contact Material | Silver |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Impedance | 50 Ohm |
| Frequency | 6 GHz |
| Brand | Dipeshwari |
| Material | Brass |
| Center Contact | Gold Plating |





₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Gender | Male to Female |
| Frequency Range | DC-6 GHz |
| Connector Type | SMA |
| Usage/Application | Electronic Instruments |
| Impedance | 50 Ohm |
| Type | Adaptor |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| Number Of Pins | 1 |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Maximum Frequency | DC-6GHz |
| Impedance | 50Ohm |
| Body | Brass - Gold Plated |
| Center Contact | Brass Gold Plated |
| Insulation | PTFE Teflon |
| Temperature Range | -45 ~ +125Degree |
| Durability | 500Cycles |



₹ 850 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Type | Female to Female |
| Mounting Angle | Straight |
| Connector Standard | N-Type |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Configuration | Straight |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| Connector Gender | Female |
| Characteristics Impedance | 50 Ohm |
| Material | Brass |



₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Mounting Angle | Straight |
| Cable Termination | Clamp |
| Connector Type | SMA |
| Connector Gender | Adapter |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| Body Material | Nickel Plated Brass |
| Center Contact Material | Gold Plated Brass |
| FREQUENCY RANGE | DC-6GHz |



₹ 165 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Gender | Male to Female |
| Connector Type | SMA |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| FREQUENCY RANGE | DC-6GHz |
| IMPEDANCE | 50OhM |
| VSWR | 1.2 |
| DURABILITY | 500 CYCLES |
| TEMPRETURE RANGR | -65+155C |
| BODY CONTACT | BRASS NICKEL PLATED |

₹ 1500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Pin Type | Female |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Stainless Steel |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Pin Type | Female |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Current Rating | 5Amp |
| Pin Type | Female |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Current Rating | 5Amp |
| Pin Type | Female |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Contact Material | Stainless Steel |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Pin Type | 4 |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1500 / PieceGet Latest Price
| Contact Material | Stainless Steel |

₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Maximum Frequency | DC-6GHz |
| Body | Brass - Gold Plated |
| Center conductor | Brass - Gold Plated |
| Characteristics Impedance | 50ohm |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Insulation | PTFE Teflon |
| Temperature Range | -45Degree +85Degree |
| Durability | 500 Cycles |

₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Contact Material | Brass |
| Impedance | 50ohm |
| Operating Frequency | DC-6Ghz |
| Body Material | Brass Gold Plated |
| Center Contact | Brass Gold Plated |
| Insualtion | PTFE Teflon |



₹ 185 / PieceGet Latest Price
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Frequency Range | DC-6 GHz |
| Connector Type | SMA |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Impedance | 50 Ohm |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| Pin Type | Female |



₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Connector Gender | Female to Female |
| Contact Material | Stainless Steel |
| Frequency Range | DC-6 GHz |
| Connector Type | SMA |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Impedance | 50 Ohm |
| Brand | Dipeshwari |
| Frequency | 6 GHz |
| Pin Type | 5 |



₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Interface Type | RF SMA |
| Contact Material | Brass |
| Angle | 90° |
| Gender Configuration | Male to Male |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Material | Brass |
| Plating | Gold Plated |
| Pin Type | Male |









₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Connector Gender | Adapter Male to Female |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Adapter Type | BNC to MINI LEMO |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50Ohm |
| Country of Origin | Made in India |


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India
















