Leading Manufacturer of 10mm membrane for probe and tr probe 10mm frequency 4mhz from Ahmedabad.





₹ 260 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Tip Type | Crown |
| Probe size | 12mm |
| Probe Frequency | 4 MHz |
| Material | Nylon |
| Probe Type | Immersion |
| Brand | Dipeshwari |
| Element Size | 10 mm |
| Connector Type | LEMO |
| Frequency | 4 mhz |
| Color | Transperant |




₹ 3650 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 05 Piece |
| Frequency | 4 MHz |
| Brand | Dipeshwari |
| Color | White |
| Usage/Application | Ultrasonic Application |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 10mm |


Ankit Panchal (CEO)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India
