Pioneers in the industry, we offer mc 4 solar connector and solar mc4 connector from India.


₹ 25 / pairGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 pair |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 1000V DC |
| Color | Black |
| Type | Straight |
| Current | 20A to 30A |
| UV Protected | UV-resistant plastic |
| Standards | IP67 |


₹ 25 / PairGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Pair |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 240V |
| Color | Black |
| Features | Rust Proof |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Ankit Panchal (Director)
Dipeshwari Engineering Work
Parshwanath Township, C/20/1 G.F. Rina Shopping Centre, Krishannagar Saijpur Bogha, Ahmedabad - 382345, Gujarat, India
